Práca v Nových Zámkoch
práca, zamestnanie, pracovné príležitosti, brigády, personálne agentúry, profesia, job, zamestnať, privyrobenie, podnikanie, životopis, Nové Zámky, úrad práce, pracovné možnosti, ponuky, inzercia, žiadosť, pracovitosť
Kontakt

autor
E-Mail: napísať tu
ICQ: 319540766
Návštevnosť
Novozámocké fórum

Práca doma

Určite ste o takomto spôsobe vykonávania prác už počuli. Ale existuje vôbec takáto práca alebo je to len spôsob, ako oklamať ľudí? Veď komu by sa nepáčilo pracovať v kľude vlastného domova bez šéfa, ktorý by na vás inak ustavične dozeral. V tomto článku sa dozviete, čo vlastne práca z domu je, aké máme možnosti a prostriedky na vykonávanie, o výhodách a nevýhodách a o skúsenostiach a podvodoch.

Čo je práca z domu
Práca z domu nazývaná aj telepráca, domácka práca či práca na diaľku je činnosť, ktorú vykonávate doma pre svojho zamestnávateľa alebo priamo pre vás. Za túto činnosť dostávate mzdu alebo určitú formu odmeny v závislosti od množstva a kvality vynaloženej pre túto činnosť. Je to v podstate ako práca vo firme len s tým rozdielom, že zamestnávateľ vám neposkytuje miesto vykonávania práce. Toto miesto a čas trvania si určujete sami.

Prostriedky na vykonávanie práce
Prostriedkami sú najčastejšie: telefón, e-mail, internet, komunikačné programy(ICQ,Skype), ľudia, ktorých už poznáme a ponúkame im výrobky či služby, materiál na výrobu či len dobrý nápad.

Druhy práce
Tak ako v normálnom zamestnaní aj prácu na doma môžeme rozdeliť do skupín.
fyzická práca - vykonáva sa manuálne a zvyčajne ide o tieto práce:
- roznos letákov či pošty (aj keď prácu nevykonávate priamo doma, môžeme ju tam zaradiť)
- skladanie rôznych drobných konštrukčných častí (na internete som našiel takého možnosti, ale s takouto prácou som sa osobne ešte nestretol)
- zhotovovanie výrobkov či vytváranie rôznych dekoračných predmetov a ozdôb (pri hľadaní na internete som raz našiel dievča, ktoré doma robilo len to, že celé dni skladalo umelé kvety, jej rodina však má firmu na výrobu umelých kvetov. Čo sa týka výroby dekoračných predmetov, jedná sa o výrobu figúrok alebo niečoho podobného, pri čom je dobré mať umelecké nadanie na prácu)
- práca v oblasti služieb

duševné práca - vynakladá sa na ňu duševná energia a zvyčajne ide o tieto práce:
- sprostredkovanie predaja alebo priamy predaj výrobkov
- anketárska činnosť, získavanie informácií od ľudí pre potreby prieskumu
- sprostredkovanie poistenia (externá spolupráca pre poisťovňu), sprostredkovanie kúpy či predaju realít
- redaktor časopisov a novín (píše články pre noviny či internetové portály priamo doma)
- programovanie, grafické práce s počítačom

Samozrejme je viac pracovných činností, ktoré sa môžu vykonávať doma. Napísal som len tie najrozšírenejšie a ku ktorým sa dá najľahšie dostať. Najčastejšie pracujúcimi doma vo svete sú profesie: programátorov, technikov, pracovníkov personálnych zákazníckych služieb, marketingových poradcov, nákupných agentov, informačných sprostredkovateľov, novinárov, prieskumníkov trhu, knižných vydavateľov, detektívov, maklérov, finančných analytikov či účtovníkov.

Výhody a nevýhody práce z domu
+ vlastné rozvrhnutie času na prácu a množstva vykonanej práce
+ pohodlná práca v prostredí, na ktoré ste zvyknutý
+ žiadne cestovanie za prácou
+ nie je priama kontrola nadriadeného
+ niektoré práce na doma sa môžu vykonávať aj popri inej práci

- zlé zorganizovanie času, ktorý sa mieša s domácimi činnosťami
- pre niektorých ľudí je ťažké prinútiť sa pracovať doma, prácu odkladajú
- práca prebieha o samote, žiadni kolegovia
- nižšie ohodnotenie a menej benefitov a výhod, ktoré zabezpečuje zamestnávateľ
- vysoká spotreba vlastných nákladov vložených do práce

Pozor na podvodníkov
Veľa ľudí je naivne dôverčivých, ale aj zúfalých pri hľadaní práce. Keď už vyskúšajú všetko a prácu nenájdu, sú radi každej ponuke. Preto treba byť pri hľadaní práce na doma veľmi opatrný. Pri hľadaní na internete nájdeme množstvo ponúk, ktoré sľubujú vysoké zisky v krátkom čase. Je jasné, že prácou doma nikdy nikto veľa a rýchlo nezarobí. Zvyčajne sa v ponuke jedná o sumy, ktoré sú na prvý pohľad nereálne. A ešte jedna dôležitá vec. Akákoľvek ponuka, kde na zaslanie informácií o práci požadujú zaslanie peňazí je podvod! Pri každej pracovnej ponuke musí byť jasne stanovené, čo budete robiť, za akú skutočnú odmenu a presne pre akého zamestnávateľa. Tieto veci musia byť jasné, inak sa na inzeráty sľubujúce prácu na doma nemusíte ani informovať.

Neserióznych ponúk je na internete mnoho preto som hneď na prvej stránke vyhľadávača otvoril jednu stranu s niekoľkými ponukami. Tieto ponuky označím hodnotením ako v škole od 1 najlepšieho až po 5 najhoršieho a o každom si môžete urobiť názor sami.


Známka: 5
Ponúkam prácu Práca cez internet. Hľadáme niekoľko schopných, ambicióznych a serióznych ľudí, ktorí chcú využiť perfektnú príležitosť na prácu priamo z domova cez internet a telefón. www..sk  Kontakt: 0000000000 info@sk

Známka: 5
Ponúkam prácu Reálný výdělek 1.000-3.000, -/týdně. Potřebujete si přivydělat? Naše nabídka předčí ostatní. Neváhejte a kontaktujte nás na e-mail: @.cz o bližší informace. Práce vhodná pro každého, kdo vlastní PC! I SR. Kontakt: @.cz

Známka: 4
Ponúkam prácu Praca so striebrom a bižutériou. Hľadám šikovných ľudí (najlepšie takých, ktorý majú skúsenosti s Avonom, Oriflame, Triangel, poisťovníctvo alebo iným pod.systémom)na predaj bižutérie a výrobkov zo striebra. Vysoké príjmy pre ambicióznych s minimom časového nasadenia. Možnosť vykonávať popri zamestnaní. Kontakt: @post.sk.

Známka: 4
Ponúkam prácu distribútor. Pridajte sa do sveta vôní s firmou FM Group. Bez veľkého nároku možnosť zaujímavého zárobku a pre všetkých, ktorí milujú parfumy, so vstupom do FM Group obľúbené vône za nákupnú cenu. Kontakt: www..sk @centrum.sk


Ani jedna z prác by nebola vhodná, prvé dve sú jasný podvod a pri ďalších dvoch je aspoň napísané, o akú prácu sa približne jedná a v akej oblasti.


Čo slovenský pracovný trh ponúka
Oblasť pracovného trhu s prácou na doma je u nás veľmi málo rozvinutý, pri hľadaní takejto práce by sa dalo povedať, že skoro vôbec. Takáto práca je u nás asi dosť vzácna, lebo až na pár ponúk pre programátorov a grafikov, ktorým je umožnené pracovať doma, som nič seriózne nenašiel. A určite vhodnejšie by bolo využiť sprostredkovateľské práce (či už sa jedná o poisťovníctvo, dílerskú predajnú činnosť, či práce s anketami a iné).

Vhodným získaním práce na doma je aj možnosť založenia živnosti a vykonávania prác, v ktorých sa vyznáte. Takéto malé podnikanie sa časom môže stať vašou hlavnou úspešnou činnosťou.


Prikladám ešte môj jednoduchý spôsob práce na doma, ktorý mi je najbližší:

Ako napríklad práca z domu môže vyzerať?
Ak by som bol živnostník alebo firma a spravujem webové stránky, v ktorých by sa písalo o produktoch alebo službách určitých firiem, zamestnal by som človeka alebo viacerých ľudí, ktorí by mohli písať takéto články v pohodlí svojho domova. Jedným, kvalitne spracovaným a napísaným článkom by ste mali dennú pracovnú dobu skončenú a to by ste ani nemuseli nikam chodiť, pokiaľ by to druh článku nevyžadoval. Vy ako autor dodáte správcovi webu článok, on vám zaň zaplatí. Správca webu uverejní článok na svojom webe, za čo dostane od firmy, ktorej výrobky alebo služby boli prezentovan, zaplatené.
Samozrejme vytvorenie možností a podmienok na vykonávanie takýchto druhov práce je veľmi náročné a zložité, nie však nereálne.

S otázkami či pripomienkami týkajúcimi sa tohoto článku sa mi môžete ozvať na e-mail.
PRACAvNZ.sk > Články > Práca doma - AUTOR: autor ZVEREJNENÉ: 16. JANUÁRA 2009
© 2009 Ľuboš Vereš (autor)  ·  Web: www.pracavnz.sk